Přehled článků Aktuálně akce hudba hry

XcamP: evangelizace, koncerty i netradiční sport

Křesťanský festival XcamP, který pořádá spolek Křesťanské společenství při SCEAV, proběhl již tradičně ve Smilovicích ve dnech 19.–26. 7. v areálu střediska Karmel.

XcamP 2025 (foto Joanna Chmielová)

Letošním řečníkem byl mezinárodní ředitel a evropský koordinátor Koalice pro evangelium Tim Savage, který se během evangelizací věnoval tématu identity.

„Bůh promlouval k lidem nejen skrze evangelizace, ale také prostřednictvím přednášek, které vedl Samuel Rusnok, seminářů, koncertů, skupinek a mnoha osobních rozhovorů. Počet letošních zaregistrovaných účastníků byl téměř 400, za což jsme Bohu vděční. Evangelizací a večerních programů se v některé dny zúčastnilo i okolo tisíce lidí napříč generacemi,“ uvedl za organizátory Daniel Spratek.

Účastníci měli možnost zúčastnit se mnoha workshopů a sportovních aktivit – zejména ve středu, kdy se konal sportovní den. Ve středu si mohli například vyzkoušet zkrocení divokého robo-býka, zúčastnit se fotbalového či volejbalového turnaje nebo se osvěžit při vodním fotbálku. V pátek pak byla rovněž možnost vyzkoušet si řízení traktoru Fastrac. Jako každý rok byl připraven také program pro děti, který letos probíhal v nově pořízeném stanu.

XcamP navazuje na první stanové setkání konané v roce 1969 a obnovené ještě v době totality v roce 1989. Název XcamP byl přijat v roce 2007, zvýrazněná písmena XP jsou totožná s řeckými písmeny chí a , prvními písmeny jména Kristus (řec. Christos).

Odemkněte si kompletní obsah webu!

Všechny články ke čtení i poslechu již od  Kč/měsíc. První měsíc jen za 1 Kč!

Koupit předplatné