Přehled článků Aktuálně svědectví kriminalita

Švýcarský policista a bývalý norský mafián spolu za mřížemi

Bývalý norský zločinec a autor knihy „Žil jsem v podsvětí“ Jan Eriksen navštívil pod záštitou KMS již mnohokrát české věznice. V květnu zavítal do věznic slovenských. Konkrétně to byla 27. 5. věznice Leopoldov, 28. 5. Ilava a 29. 5. Banská Bystrica.

Jan Eriksen (druhý zprava) před věznicí v Banské Bystrici

„Ředitel věznice v Ilavě nám řekl, že nejprve nechtěl takovéto programy ve věznici povolovat, ale pak viděl, že u vězňů, kteří jsou v kontaktu s kaplanem, je menší recidiva, tak se rozhodl tomu dát zelenou,“ uvedla pro Život víry Hana Pospíšilová, bývalá tajemnice KMS, která s Janem do věznic jezdí jako tlumočnice. Na myšlenku navštívit s Janem a jeho evangelizačním programem i slovenské věznice je prý přivedl „gedeon“, od kterého si Pospíšilová do věznic bere Nové zákony. Dal jim kontakt na jednoho slovenského kaplana a na začátku března tak poprvé navštívili věznici v Bratislavě.

Hudebně návštěvy již tradičně doprovodil kytarista Bohumil Novák s vlastními písněmi o životě s Bohem. Tříčlenný tým v květnu poprvé doplnil Eriksenův přítel, Švýcar Felix Ceccato, který pracuje ve vedení kriminální policie. „Říkali jim: Teď tady vedle sebe stojí policista a bývalý mafián, které spojila Ježíšova láska,“ vzpomíná Pospíšilová.

V Leopoldově se programu zúčastnilo 57 odsouzených, v Ilavě bylo přítomných 30 mužů z vazby a v Banské Bystrici přišlo kolem 50 mužů i žen z vazby. „Byla jsem překvapená, že i takoví na první pohled sebevědomí borci v první řadě, do kterých bych to vůbec neřekla, se modlili modlitbu přijetí Pána Ježíše. A dokonce i ženy, které seděly v zadní řadě a trochu se během programu chichotaly. Řekla bych, že ve všech věznicích se modlila velká většina,“ doplnila Pospíšilová. „Všichni si vzali Janovu knihu, do které byla vložená jeho fotografie s manželkou. Z druhé strany bylo napsané poselství, proč je důležité číst Bibli.“

17.–19. června se Jan Eriksen chystá na další setkání s trestanci, tentokrát v českých věznicích.

Odemkněte si kompletní obsah webu!

Všechny články ke čtení i poslechu již od 41 Kč/měsíc. První měsíc jen za 1 Kč!

Koupit předplatné